Wprowadzenie pełniącej obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim

8 stycznia br. odbyła się uroczystość z okazji powierzenia obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim. Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku nadinsp. Andrzej Łapiński wręczył rozkaz personalny mł. insp. Wioletcie Jóźwiak dotychczasowej I Zastępcy Komenda Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim.

Z uwagi na szczególne warunki obostrzeń związanych z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się koronawirusa – także w pomorskim garnizonie policji obowiązują restrykcje związane z bezpośrednimi kontaktami służbowymi ograniczanymi do minimum. Dlatego też rozkaz powołania na stanowisko Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim wręczony został w małym gronie. Uroczyste spotkanie rozpoczęło się od meldunku złożonego nadinsp. Andrzejowi Łapińskiemu przez podkom. Marka Silarskiego, Komendanta Komisariatu Policji w Cedrach Wielkich. Po odczytaniu decyzji personalnych Komendant Wojewódzki Policji w Gdańsku wręczył rozkazy o:

– zwolnieniu ze służby w Policji – insp. Radosława Pietrzaka – Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim, który przechodzi na zaopatrzenie emerytalne po blisko 29-latach służby,

– powierzeniu obowiązków na stanowisku Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim – mł. insp. Wioletcie Jóźwiak, dotychczasowej I Zastępcy Komenda Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim.

Młodszy inspektor Wioletta Jóźwiak służy w Policji od 1991 roku. Przez ostatnie 5 lat pełniła służbę jako I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pruszczu Gdańskim, a wcześniej m.in. sprawowała obowiązki Naczelnika Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego w tutejszej jednostce.

Rzecznik KPP Pruszcz Gdański

Related posts