Pomoc sąsiedzka w Gminie Pruszcz Gdański

Okres kwarantanny i obowiązek pozostawania w domach, ma zmniejszyć skalę rozprzestrzeniania się korona wirusa. Stosowanie się do powyższych reguł postępowania daje szansę, na uniknięcie skali i zagrożeń spowodowanych zagrożeniem epidemicznym obserwowanym w innych częściach europy i świata. Okazuje się, że w tej sytuacji potrafimy wykazać się empatią i życzliwością.

Na obszarze naszej Gminy pojawiła się inicjatywa pomocy sąsiedzkiej, widoczna jest w internecie poprzez profil Facebook. Ważne jest jednak, aby nie pozostawała tylko online, ale wychodziła przede wszystkim do potrzebujących. Dlatego poniżej publikujemy link do tej właśnie inicjatywy – Pomocy Sąsiedzkiej.

poMOC Sąsiedzka

Wspierajmy tych, którzy nie mają z nikąd pomocy, a którzy najbardziej są narażeni na występujące zagrożenia.

MC