Msze św. online – gdzie w Gminie Pruszcz Gdański

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił stan epidemii związany z rozprzestrzenianiem się korona wirusa zwanego CoVid – 19. W związku z zagrożeniem dla zdrowia i życia, zostały ograniczone zgromadzenia do 50 osób. Jedynym sposobem na zmniejszenie ilości zarażonych osób jest bezwzględna izolacja i zachowanie szczególnych środków ostrożności.

Wspomniane wcześniej przesłanki utrudniają wiele codziennych spraw i obowiązków, ograniczają także wiernym uczestnictwo we mszach św. Jest to tym bardziej dotkliwie odczuwalne, że jesteśmy w okresie Wielkiego Postu i z każdym dnie zbliżamy się do świąt Wielkiej Nocy.

Transmisja mszy Wielkiej Soboty ze Straszyna

 

Chcemy za pośrednictwem portalu zebrać informacje dotyczące transmisji online mszy św. z terenu Gminy Pruszcz Gdański. Proszę czytelników o informacje oraz linki z transmisją mszy św., które będziemy publikować i aktualizować. Informacje można przesyłać na adres: info@gminapruszcz.pl

 

Obecnie w transmisjach  można uczestniczyć:

  1. Na kanale YouTube parafii pw. Św. Jacka Odrowąża w Straszynie      Strona http://www.parafiastraszyn.pl
  2. Na profilu Facebook parafii pw. Św. Faustyny na Rotmance.                 Strona https://parafiarotmanka.pl
  3. Na profilu Facebook parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Pruszczu Gdańskim

 

REKOLEKCJE U OO. OBLATÓW

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej w Gdańsku realizując swój misyjny charyzmat promują Rekolekcje OnLine transmitowane na żywo z kościoła św. Józefa poprzez stronę: www.gdansk.oblaci.pl/transmisja-z-kosciola/

Rekolekcje prowadzić będzie o. Krzysztof Czepirski OMI – przełożony wspólnoty Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej z Katowic.
Rozpoczną się one w sobotę, 14 marca 2020 r. Mszą św. o godz. 18.00, a zakończą się odpustem ku czci św. Józefa Oblubieńca NMP, 19 marca 2020 r..

Prosimy o udostępnianie na stronach internetowych oraz mediach społecznościowych poniższych linków do transmisji:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=507141713284467&id=139509546714354

https://m.facebook.com/events/636454927179560/

http://elzbietanska.pl/index.php/2020/03/13/rekolekcje-wielkopostne-15-03-18-03/

Ponadto, transmisje Mszy Świętych będą dostępne za pośrednictwem innych telewizji, stacji radiowych oraz w internecie. Transmitującym lokalnie zwracamy uwagę, iż zawsze musi to być transmisja na żywo, aby wierni mogli uczestniczyć w aktualnie sprawowanej Eucharystii. Zachęcamy do uruchomienia tam, gdzie techniczne możliwości na to pozwalają, transmisji liturgii Mszy św. czy nabożeństw wielkopostnych on-line, za pomocą mediów społecznościowych.

 

Tylko odpowiedzialne zachowanie, pomoże uniknąć tragedii związanej z epidemią, jakiej jesteśmy świadkami.

Related posts