Policjanci pracowali na miejscu wypadku trzech pojazdów

W środę policjanci z Pruszcza Gdańskiego pracowali na miejscu wypadku z udziałem trzech pojazdów. W zdarzeniu brały udział dwa auta osobowe i podmiejski autobus. Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat więzienia.

W środę około 9.30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na ul. Grunwaldzkiej (DK91). Policjant natychmiast wysłał na miejsce patrol Ruchu Drogowego. Mundurowi po dotarciu zabezpieczyli rejon zdarzenia i wstępnie ustalili jego przebieg.

W osobowego nissana włączającego się do ruchu z terenu jednej z posesji uderzył volkswagen. Następnie oba pojazdy, pchnięte siłą uderzenia przemieściły się na pas przeciwległy, gdzie zderzyły się z podmiejskim autobusem. Kierowcy nissana i volkswagena oraz jeden z pasażerów autobusu zostali odwiezieni przez karetki pogotowia do szpitali w Gdańsku.

Jezdnia została zablokowana wskutek zdarzenia, w związku z czym policjanci zorganizowali objazd przez pobliski parking.

Mundurowi sporządzili oględziny pojazdów, przy pomocy technika kryminalistyki wykonali oględziny miejsca zdarzenia, szkic sytuacyjny, a także dokumentację fotograficzną. Stróże prawa sprawdzili oczywiście trzeźwość kierowców – byli trzeźwi. Obecnie śledczy dokładnie badają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Za spowodowanie wypadku drogowego grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

KPP Pruszcz Gdański

Related posts