Kwalifikacja wojskowa w powiecie gdańskim

W poniedziałek 9 marca rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu gdańskiego. Z młodymi ludźmi spotkali się też policjanci, którzy zachęcali do wstąpienia do służby. Odpowiadali oni na pytania dotyczące pracy w naszej formacji i przedstawiali zalety noszenia niebieskiego munduru.

W poniedziałek 9 marca na terenie powiatu gdańskiego rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa. Przed komisją do 31 marca stawi się łącznie 686 mężczyzn.

Kwalifikacje wojskowe w powiecie gdańskim

Młodzi ludzie wybierając swoją ścieżkę zawodową często nie wiedzą, gdzie można uzyskać informacje o ich wymarzonym fachu. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim postanowili spotkać się z nimi podczas kwalifikacji. Jest to doskonała okazja, by w rzeczowej rozmowie rozwiać mity i przedstawić zwięzłą, konkretną informację na temat policyjnej służby.

Funkcjonariusze przygotowali ulotki zawierające zarówno wymogi stawiane przed przyszłymi stróżami prawa, jak i syntetycznie przedstawioną ofertę dotyczącą warunków służby.

Kwalifikacje odbywają się w Centrum Kultury i Sportu przy ul. Chopina 34 w Pruszczu Gdańskim. Osoby wezwane na kwalifikację wojskową powinny posiadać aktualny dokument potwierdzający tożsamość oraz fotografię zgodnie z przesłanym pismem. Celem prowadzonej kwalifikacji jest określenie kategorii zdrowia do czynnej służby czynnej.

 

Powiatowa Komisja Lekarska w Pruszczu Gdańskim
Adres: ul. Chopina 34, 83-000 Pruszcz Gdański
Budynek Centrum Kultury i Sportu
Termin pracy Powiatowej Komisji Lekarskiej:
od 09 marca – do 31 marca

 

GD Rzecznik KPP Pruszcz Gdański

Related posts