Policjanci odzyskali skradziony rower

Kryminalni z Pruszcza Gdańskiego ustalili sprawcę kradzieży roweru górskiego wartego 1500 złotych. Odzyskany rower mundurowi przekazali już właścicielowi. Sprawcą kradzieży okazał się 51-letni mieszkaniec powiatu gdańskiego. Mężczyzna został już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za kradzież grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności .

Policjanci z Pruszcza Gdańskiego otrzymali informację o kradzieży roweru górskiego. Mężczyzna zgłosił mundurowym, że przyjechał swoim rowerem wartym 1500 zł pod punkt handlowy w Pruszczu Gdańskim. Rower oparł o ścianę budynku i wszedł do środka jednego z lokali. Jak wyszedł na zewnątrz okazała się, że ktoś zabrał jego rower. Śledczy pracujący przy tej sprawie szybko wytypowali osobę mogącą mieć związek z kradzieżą roweru. Sprawne działanie kryminalnych spowodowało, iż u 51 – letniego mieszkańca powiatu gdańskiego odnaleziono wcześniej skradziony rower. W trakcie przesłuchania mężczyzna przyznał się do kradzieży roweru i usłyszał zarzuty. Zabezpieczony i odzyskany rower został przekazany właścicielowi. Sprawcy za kradzież grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, żeby zabezpieczać zaparkowane rowery, korzystając z mocnych i profesjonalnych blokad. Może to w znacznym stopniu ograniczyć ryzyko kradzieży.

RPPPG

Related posts