Mecz Polska – Czechy – kursowanie komunikacji miejskiej i organizacja ruchu

W czwartek, 15.11.2018 r. odbędzie się na Stadionie Energa Gdańsk mecz Polska – Czechy. Początek spotkania o godz. 18:00. Poniżej przedstawiamy informację o organizacji ruchu oraz o zmianach w kursowaniu komunikacji miejskiej przed i po meczu.

 

Reprezentacja Polski podczas treningu – fot. HC

Tymczasowa organizacja ruchu przy Energa Stadion Gdańsk

W dniu meczu będzie obowiązywać tymczasowa organizacja ruchu.

Tymczasowa organizacja ruchu będzie obowiązywać 15.11.2018 r. od godz. 16:00 do godz. 23:00.

Projekt organizacji ruchu przewiduje:

* ograniczenie ruchu kołowego na łącznicach zjazdowych do ulicy Pokoleń Lechii Gdańsk oraz Żaglowej,

* ograniczenie ruchu na ulicy Żaglowej oraz Uczniowskiej,

* wyznaczenie parkingu, na jednym pasie ruchu, w ciągu ul. Marynarki Polskiej, od skrzyżowania z ul. Uczniowską (oba kierunki) do ul. Wyzwolenia, z tym że odcinek w relacji od ul. Śnieżnej do ulicy Uczniowskiej przeznaczony będzie wyłącznie dla autokarów,

* wyznaczenie parkingu, na jednym pasie ruchu, w ciągu Al. Macieja Płażyńskiego, na odcinku od skrzyżowania z tzw. Nową Gdańską do skrzyżowania z ul. Uczniowską.

* Zabezpieczenia imprezy w postaci wygrodzeń w rejonie wyjścia z przystanku SKM.

Dojazd do parkingów P1, P3 i P4 będzie odbywał się od strony Węzeł Harfa oraz ul. Żaglową od ul. Marynarki Polskiej.

Dojazd do parkingu AMBER EXPO ul. Żaglową od ul. Marynarki Polskiej. Uwaga!!! Parking Amber Expo nie jest przeznaczony dla uczestników meczu.

Wjazd w strefę ograniczonego ruchu będzie możliwy wyłącznie dla osób posiadających bilety parkingowe zakupione w przedsprzedaży internetowej oraz karty parkingowe na parkingi Organizatora. Dojazd na parkingi od Węzeł Harfa I od ul. Żaglowej,:

Parking (P1) VIP/GOLD

Parking (P3A) BIZNES BUS

Parking (P3) TV COMPOUND

Parking (P4) TECHNICZNY

Parking (P4) MEDIA

Parking (P3) LOŻE

Parking (P5) BUS/NIEPEŁNOSPRAWNI

oraz parking dla uczestników którzy zakupili bilet w systemie „Kup Bilet”:

Parking P4 KIBICE PZPN

Organizacja tymczasowych parkingów na terenie miasta:

1) Parking w ul. Marynarki Polskiej od ul. Uczniowska do ul. Wyzwolenia na jednym pasie ruchu w obu kierunkach (w tym od ul. Śnieżnej do ul. Uczniowskiej dla autobusów) – 300 miejsc – od godz. 16:00 do 23:00,

2) Parking w Al. M. Płażyńskiego na jednym pasie ruchu w obu kierunkach na odcinku od skrzyżowania z ul. Uczniowską do skrzyżowania z Aleją Hallera – 300 miejsc – od godz. 16:00 do 23:00,

Komunikacja na stadion i ze stadionu kolejkami SKM

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystankach „Gdańsk Stocznia” i „Gdańsk Nowe Szkoty”! Przejazd kolejką z Gdańska Głównego do stacji Gdańsk Stadion Expo trwa ok 6 min.

Przewidziano 7 składów SKM. Pierwsza kolejka odchodzi o godz. 15:30 z peronu 5.

Pociągi z Gdańska Głównego odjadą na stadion o godzinach:

– 15.30, 15.54, 16.18, 16.42, 17.06, 17.30, 17.40

Po meczu kolejki SKM w kierunku Dworca Gdańsk Główny z przystanku Gdańsk Stadion Expo będą kursować od godz. 20:05.

– 20.05, 20.15, 20.25, 20.44, 21.03, 21.22, 21.41

Mapka-mecz Polska-Czechy

 

Komunikacja na stadion i ze stadionu liniami ZTM Gdańsk

Bilet wstępu na stadion upoważnia do bezpłatnego podróżowania liniami ZTM Gdańsk w godzinach ramowych 14:30 – 22:30.

Tramwaje linii 7 i 10 oraz autobusy linii 283 będą kursować według stałych powszednich rozkładów jazdy. Na linii 158 zostaną wykonane dodatkowe kursy o godz. 16:53, 17:03, 17:13, 17:33 z Wrzeszcza PKP w kierunku stadionu. Z uwagi na zmienioną organizację ruchu wokół stadionu, kursy linii 158 o godz. 15:49, 16:09, 17:01, 17:42 z krańca „Stogi Plaża” w kierunku Wrzeszcza zostaną wykonane z pominięciem ul. Żaglowej, tj. bez zajazdu pod Amber Expo: … – tunel pod Martwą Wisłą – przystanek „Stadion Energa Gdańsk” [1645] – przystanek „Stadion Energa Gdańsk” [1988] – Płażynskiego – Czarny Dwór – …

Po zakończeniu meczu (ok. godz. 19:45) zostanie uruchomionych dodatkowych 8 kursów na liniach autobusowych 148 w kierunku Żabianki SKM oraz linii 158 w kierunku Wrzeszcza PKP. Autobusy odjadą ze specjalnego przystanku zlokalizowanego w ciągu ul. Uczniowskiej, na wysokości posesji nr 25, przy wyjściu ze stadionu. Ponadto, z przystanku „Stadion Energa Gdańsk” [1644] na ul. Marynarki Polskiej uruchomione zostaną 2 dodatkowe kursy na linii autobusowej 158 w kierunku Stogów.

Uwaga! Po zakończeniu meczu, na okres około 40 minut w obu kierunkach wstrzymany zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 19:13 i 19:33 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 19:37 i 19:57 z przystanku „Władysława IV” [2169] w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, mogą zostać wprowadzone operacyjnie chwilowe zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl

Jędrzej Sieliwończyk

Related posts