Uczniowie gdańskich szkół będą bezpłatnie mogłi korzystać z komunikacji miejskiej

Radni VII kadencji Rady Miasta Gdańska kończą już swoją pracę na rzecz miasta. W czwartek, 25 października odbyła się ostatnia sesja robocza podczas której podjęto uchwałę ważną dla mieszkańców między innymi Pruszcza Gdańskiego.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Rady Miasta Gdańska została podjęta uchwała istotna dla dzieci i młodzieży uczących się w gdańskich szkołach. Oznacza, to że uczniowie mieszkający w gminach Kolbudy, Żukowo i Pruszcz Gdański będą bezpłatnie korzystały z komunikacji ZTM na określonych liniach.

Wymienione Gminy zwróciły się o taką możliwość do RM w Gdańsku, natomiast dzieci z naszej Gminy, niestety, ale będą zmuszone kupować dwa bilety. Jeden na komunikację Gminną, drugi na miejską ZTM w Gdańsku.

Powraca temat inwestowania we własną komunikację, zamiast korzystać z sąsiedztwa i wpisać się w sieć komunikacji Metropolii Gdańskiej. Chodzi przecież o to, by mieszkańcy mogli zrezygnować z samochodu, na rzecz komunikacji publicznej i zmniejszyć obciążenie dróg w godzinach szczytu komunikacyjnego. Zauważalny jest spadek ilości samochodów w dni, kiedy dzieci nie jadą do szkoły, jest za tem istotny problem ich dowozu. Może nie zniweluje to korków, ale część skorzystała by z dobrodziejstwa bezpłatnych przejazdów.

Problem ten był opisywany przed wyborami samorządowymi (TUTAJ), będzie na pewno jeszcze powracał. Liczymy, że jest możliwe włącznie się Gminy Pruszcz Gdański w tkankę Metropolii i połączenie dobrodziejstwa korzystania z komunikacji ZTM na obszarze naszej Gminy.

Proszę o Wasze komentarze i sugestie, które przekażemy pod uwagę nowo wybranej Radzie Gminy.

(MC)

Related posts