Wybory samorządowe w Gminie Pruszcz Gdański

Publikujemy wyniki wyborów w Gminie Pruszcz Gdański potwierdzone przez PKW.

Poniżej publikujemy informacje o wynikach wyborów na Wójta Gminy Pruszcz Gdański oraz jak głosowaliśmy w poszczególnych komisjach. Znamy też wyniki wyborów do Rady Gminy Pruszcz Gdański. Gratulujemy ponownego wyboru na Wójta Gminy Pruszcz Gdański p. Magdalenie Kołodziejczak oraz nowym Radnym Gminy Pruszcz Gdański.

Przed Panią Wójt oraz Radnymi pięcioletni okres pracy na rzecz mieszkańców i gminy, jako mieszkańcy wspieramy, ale też liczymy na dalszą owocną i niezbędną pracę.

Cała Gmina potrzebuje dalszych inwestycji w drogi i infrastrukturę, liczymy na budowę instalacji kanalizacyjnych, zmianę przepisów dotyczących przekazywania dróg do Gminy (obecne właściwie to uniemożliwiają), zmian w komunikacji (tam gdzie jest to możliwe dodanie połączeń gdańskiego ZTM), dbania o edukację dzieci i młodzieży, pieczę nad gminnymi klubami sportowymi (aby dzieci i młodzież miała szansę nie tylko trenować, ale i uczestniczyć w turniejach i zawodach na szczeblu krajowym i międzynarodowym).

To tylko część życzeń i oczekiwań, przed Państwem duży kredyt zaufania, ale także lokalne wsparcie mieszkańców. Powodzenia!

 

Zbiorcze informacje o kandydatach na urząd

L.p. Nazwisko i Imiona Wiek Wykształcenie Miejsce zamieszkania przynależność i poparcie Liczba głosów oddanych na kandydata % głosów Wybrany
1 FIGARSKI Grzegorz Witold 58 Wyższe Rotmanka, 1 280 10.84 Nie
2 KARDASIŃSKI Karol Dominik 29 wyższe Rusocin, 3 530 29.89 Nie
3 KOŁODZIEJCZAK Magdalena Małgorzata 60 wyższe Straszyn, 6 999 59.27 Tak

Rada Gminy Pruszcz Gdański – Wyniki wyborów

Okręg wyborczy nr Nr listy Numer na liście Nazwisko i Imiona Głosów ważnych oddanych na kandydata
Liczba % (w skali okręgu wyborczego) Mandat
1 10 1 BEDNARZ Grzegorz Władysław 147 5.50%
Nie
1 10 2 OLEJNICZAK Marek Marcin 58 2.17%
Nie
1 10 3 WARGACKA Krystyna 87 3.26%
Nie
1 10 4 TYBOROWSKA Teresa Barbara 14 0.52%
Nie
1 10 5 LEWIŃSKA Marta Karolina 59 2.21%
Nie
1 13 1 SAMPOLSKI Janusz Bohdan 376 14.08%
Tak
1 13 2 CZERWIŃSKA Danuta Janina 294 11.01%
Tak
1 13 3 MIGOWSKA Magdalena 407 15.24%
Tak
1 13 4 KORNACKI Jacek Józef 103 3.86%
Nie
1 13 5 RUSZTYN Renata 55 2.06%
Nie
1 13 6 GLEGOCIŃSKA Ewa Violetta 179 6.70%
Nie
1 13 7 KORNACKI Jerzy Paweł 258 9.66%
Tak
1 14 1 KAMIŃSKI Jakub Jan 146 5.47%
Nie
1 14 2 BENEDYK Szymon Karol 172 6.44%
Tak
1 14 3 REDECKA Anna Małgorzata 110 4.12%
Nie
1 14 4 BANASZEWSKA Anna Lucyna 75 2.81%
Nie
1 14 5 BYCZYŃSKI Antoni 21 0.79%
Nie
1 14 6 KASZUBOWSKA Aneta Jadwiga 26 0.97%
Nie
1 14 7 BANASZAK Natalia Marzena 84 3.14%
Nie
2 10 1 NIEDZIAŁEK Sylwia Anna 149 6.14%
Nie
2 10 2 KAMOŃ Krzysztof 59 2.43%
Nie
2 10 3 WITKOWSKI Tomasz Gabriel 57 2.35%
Nie
2 10 4 LEDA Alicja 48 1.98%
Nie
2 10 5 KUBIK Jakub 58 2.39%
Nie
2 13 1 KOWALSKI Marek 428 17.65%
Tak
2 13 2 PAŚKO Krzysztof Stanisław 153 6.31%
Nie
2 13 3 SULIMA Katarzyna 294 12.12%
Tak
2 13 4 SZYSKA Anna Stanisława 206 8.49%
Tak
2 13 5 MYŚLIŃSKI Adam Grzegorz 77 3.18%
Nie
2 13 6 FELIKSIAK Jerzy 13 0.54%
Nie
2 13 7 PIETRZYKOWSKA Agnieszka Anna 51 2.10%
Nie
2 14 1 KARDASIŃSKI Karol Dominik 413 17.03%
Tak
2 14 2 FICEK Monika 129 5.32%
Tak
2 14 3 BIESZKA Rafał 55 2.27%
Nie
2 14 4 RUSYNIAK Julita Maria 23 0.95%
Nie
2 14 5 OKRÓJ Izabela Anna 15 0.62%
Nie
2 14 6 LIBERACKI Dawid 123 5.07%
Nie
2 14 7 KOSSOWSKI Mikołaj Piotr 74 3.05%
Nie
3 10 1 KWIECIŃSKI Remigiusz Henryk 289 8.42%
Tak
3 10 2 NOWICKA Mirosława 56 1.63%
Nie
3 10 3 WOŹNIAK Monika Genowefa 17 0.50%
Nie
3 10 4 MARTYNOWICZ Emilia Elżbieta 40 1.17%
Nie
3 10 5 PIEPIÓRKA Paweł 104 3.03%
Nie
3 10 6 PAWŁOWSKI Piotr 31 0.90%
Nie
3 10 7 WOLSKA Beata 25 0.73%
Nie
3 13 1 OSOWSKA Małgorzata Laura 587 17.10%
Tak
3 13 2 KARC Karol Marek 239 6.96%
Tak
3 13 3 PAWUL Jan Józef 188 5.48%
Nie
3 13 4 WOŁOSOWSKA Karolina 199 5.80%
Tak
3 13 5 GOSZCZYŃSKA Grażyna Joanna 198 5.77%
Nie
3 13 6 CHMIELEWSKI Andrzej 253 7.37%
Tak
3 13 7 JEZIEREWSKI Wiesław 136 3.96%
Nie
3 13 8 GOŁĄBEK Jan Andrzej 128 3.73%
Nie
3 14 1 BOŻYK Andrzej Antoni 261 7.60%
Tak
3 14 2 GRUDNIEWSKI Dariusz Piotr 253 7.37%
Nie
3 14 3 BLOCK Robert 186 5.42%
Nie
3 14 4 SZTORMOWSKI Maciej Karol 53 1.54%
Nie
3 14 5 KAŁUSKA Danuta 32 0.93%
Nie
3 14 6 SCHŐNFELD-SAŁEK Sylwia Gabriela 23 0.67%
Nie
3 14 7 ORZEŁ Maciej 93 2.71%
Nie
3 14 8 ŻEMETRO Agata Patrycja 42 1.22%
Nie
4 10 1 FIGARSKI Grzegorz Witold 291 9.31%
Nie
4 10 2 JULKE Mieczysław Józef 41 1.31%
Nie
4 10 3 LEWIŃSKA Ewa 66 2.11%
Nie
4 10 4 SZWED Henryk Adam 39 1.25%
Nie
4 10 5 PĘK Helena 25 0.80%
Nie
4 13 1 RYNKOWSKA Monika 472 15.10%
Tak
4 13 2 ROMIK Ewa 420 13.44%
Tak
4 13 3 PIETRUCZUK Michał 151 4.83%
Nie
4 13 4 CIUPAK Danuta Anna 89 2.85%
Nie
4 13 5 SULEWSKI Mirosław Adam 186 5.95%
Nie
4 13 6 FIEBIG Krzysztof Zbigniew 110 3.52%
Nie
4 13 7 BIAŁA-GRZĘDZICKA Beata Małgorzata 258 8.26%
Tak
4 14 1 CHMIELOWIEC Weronika Marta 676 21.63%
Tak
4 14 2 BIAŁEK Krystyna Barbara 106 3.39%
Tak
4 14 3 KOMOROWSKI Dominik Grzegorz 91 2.91%
Nie
4 14 4 PETTKE Krzysztof 53 1.70%
Nie
4 14 5 KOZINA Adam 21 0.67%
Nie
4 14 6 WORONOWICZ-WYSIECKA Aleksandra 30 0.96%
Nie

Podział mandatów pomiędzy listy komitetów wyborczych

Nr listy Komitet wyborczy Liczba % głosów ważnych
Głosów ważnych oddanych na listę Kandydatów Mandatów
10 KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ 1 760 22 1 15.10%
13 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNA GMINA PRUSZCZ GDAŃSKI 6 508 29 14 55.84%
14 KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE KAROLA KARDASIŃSKIEGO 3 386 28 6 29.05%

Zbiorcze informacje o obwodach

Obwód nr Adres Typ obwodu Liczba Frekwencja Głosów ważnych % głosów ważnych
Uprawnionych Kart wydanych Głosów oddanych
1 Świetlica Wiejska w Jagatowie, ul. Żurawia 27 Jagatowo stały 917 518 515 56.49%
511 99.22%
2 Szkoła Podstawowa im. Romualda Traugutta w Wojanowie, ul. Parkowa 4 Wojanowo stały 771 312 312 40.47%
310 99.36%
3 Szkoła Podstawowa im. Ignacego Krasickiego w Straszynie, ul. Starogardzka 48 Straszyn stały 1 792 972 972 54.24%
968 99.59%
4 Szkoła Podstawowa im. Ignacego Krasickiego w Straszynie, ul. Starogardzka 48 Straszyn stały 1 974 1 188 1 188 60.18%
1 178 99.16%
5 Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Rotmance, ul. Aleja Piłsudskiego 37 Rotmanka stały 2 449 1 568 1 535 64.03%
1 528 99.54%
6 Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borkowie, ul. Akacjowa 2 Borkowo stały 2 729 1 611 1 609 59.03%
1 601 99.50%
7 Świetlica Wiejska w Juszkowie, ul. Sportowa 10a Juszkowo stały 2 349 1 341 1 336 57.09%
1 333 99.78%
8 Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Wiślince, ul. Szkolna 10 Wiślinka stały 1 649 850 850 51.55%
841 98.94%
9 Centrum Profilaktyki Uzależnień w Rokitnicy, ul. Bałtycka 3C Rokitnica stały 1 500 743 743 49.53%
733 98.65%
10 Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Grudnia 70 w Łęgowie, ul. Szkolna 9 Łęgowo stały 1 947 1 061 1 062 54.49%
1 058 99.62%
11 Ośrodek Kultury, Sportu i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański, ul. Długa 20a Cieplewo stały 843 497 496 58.96%
491 98.99%
12 Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. Macieja Rataja w Rusocinie, ul. Macieja Rataja 12 Rusocin stały 1 075 616 616 57.30%
609 98.86%
13 Szkoła Podstawowa im. Danuty Siedzikówny „Inki” w Wiślinie, ul. Mostowa 5 Wiślina stały 1 268 657 658 51.81%
648 98.48%

Materiały źródłowe TUTAJ

(MC)

Related posts