Odcinek ulicy Dworcowej w Straszynie i węzeł integracyjny w Cieplewie oddane do użytku

Odcinek ulicy Dworcowej w Straszynie i węzeł integracyjny w Cieplewie to dwie kolejne inwestycje oddane do użytku w ciągu ostatnich kilkudziesięciu dni.

Wspomniany fragment Dworcowej z drogi gruntowej przeobraził się w równą, wyłożoną kostką betonową jezdnię z wydzielonym chodnikiem, oświetleniem i przepompownią wody deszczowej. Ta inwestycja w znacznym stopniu poprawiła komfort poruszania się zarówno kierowców samochodów, jak i pieszych.

Z kolei parking typu park&ride przy przystanku kolejowym w Cieplewie stanowi węzeł integracyjny stworzony z myślą o właścicielach aut i rowerzystach. Oprócz miejsc postojowych są tam bowiem ustawione specjalne, osłonięte przed działaniem warunków atmosferycznych, boksy dla jednośladów. Plac stanowi także pętlę autobusową, a i prowadząca do niego ulica Łąkowa doczekała się nowego oblicza.

Elementami węzła w Cieplewie są także drogi dojazdowe do niego. W ostatnim czasie na terenie gminy oddano do użytku trzy z nich. Pierwszą jest przebudowana ulica Rataja w Rusocinie, drugą ścieżka rowerowa z Jagatowa do Wojanowa, a trzecią ścieżka pieszo-rowerowa z Juszkowa do Pruszcza Gdańskiego.

Budowa węzła integracyjnego współfinansowana była ze środków Unii Europejskiej z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

UGPG

Related posts