Przed nami druga tura Letniego Festiwalu Muzycznego

Jak co roku, zapraszamy na Letni Festiwal Muzyczny Gminy Pruszcz Gdański, odbywający się z inicjatywy wójt Magdaleny Kołodziejczak. To już 4 edycja cyklu kameralnych koncertów pod chmurką. Pierwsze spotkania z artystami w ramach tegorocznego wydarzenia wprawdzie już za nami, ale w sierpniu czeka nas kolejna porcja muzycznych atrakcji w różnych sołectwach.

FESTIWAL-MUZYCZNY_2018

W dniach 11-15 czerwca dla mieszkańców Żukczyna, Straszyna, Rotmanki i Goszyna koncertowali już Goorsky Squad, Roy Einar Dreng z Norwegii i Little Trio Grzegorza Kusio. W Przejazdowie melomani mogli wysłuchać programu pt.: „Chanson na dur – piosenka europejska”.
Kolejne spotkania z muzyką na żywo zaplanowaliśmy w drugim miesiącu wakacji.

I tak w:
•    poniedziałek, 20 sierpnia dla borkowian na skwerku przy zbiorniku retencyjnym (obok siłowni zewnętrznej) przy ul. Kasztanowej światowe przeboje zagra Magic Sound Trio,
•    wtorek, 21 sierpnia światowych przebojów w wykonaniu Magic Sound Trio będą mogli wysłuchać mieszkańcy Bogatki przed miejscową świetlicą,
•    środa, 29 sierpnia – jazzowy koncert da Marcin Janek Trio na terenie stanicy żeglarskiej w Wiślince przy ul. Brzegowej 3,
•    czwartek, 30 sierpnia – jazzowy koncert Marcin Janek Trio odbędzie się w amfiteatrze w Rotmance,
•    piątek, 30 sierpnia – jazzowym koncertem tria Marcina Janka zakończymy festiwal na skwerku obok Mediateki w Straszynie.
Początek wszystkich koncertów o godz. 18:00. Wstęp wolny w każdej miejscowości.

UWAGA!
Liczba miejsc siedzących na naszych plenerowych koncertach jest ograniczona, dlatego zachęcamy, by zabrać ze sobą np. pled piknikowy, a w razie upału – coś dla ochłody. Warto też „uzbroić się” w repelenty przeciwko komarom i meszkom i – na wypadek pogorszenia aury – w cieplejsze okrycia.
W razie skrajnie niekorzystnych warunków pogodowych – zaplanowane zgodnie z poniższym harmonogramem koncerty mogą zostać odwołane.

Sponsorem Festiwalu jest:
Pruszczańskie Przedsiębiorstwo Ciepłownicze „PEC” Sp. z o.o.

UGPG

Related posts