Są jeszcze wolne miejsca w nowej szkole w Borkowie (Kowalach)

Już 3 września 2018 r. w nowej szkole Metropolitalnej  w Kowalach przy ul. Appolina 7 zabrzmi pierwszy dzwonek. Nowoczesna placówka oświatowa budowana wkładem trzech gmin (Kolbudy, Gdańsk i Gmina Pruszcz Gdański), posiada jeszcze wolne miejsca.

Rodzice uczniów mieszkających przy ulicach w Borkowie: Stylowa, Harmonijna, Współczesna, Klasyczna, Żeglarska, Kolarska, Piłkarska, Poziomkowa mogą nadal zapisać swoje dzieci. Przypomnijmy, że dla wymienionych ulic jest to szkoła rejonowa.

Szkola Metropolitalna Kowale – fot. M. Cabaj

Obiekt szkolny wraz z całą infrastrukturą jest już na etapie zaawansowanej budowy i wykańczania. W części A, która ma być wyposażana w meble i sprzęty przed końcem sierpnia, zaplanowane są 32 sale lekcyjne, biblioteka, świetlica, szatnie, pokoje nauczycielskie i pomieszczenia administracyjne.

W części B oprócz sali gimnastycznej, zlokalizowano szkolną stołówkę i kuchnię. Ten etap inwestycji powinien być oddany, jak zapewniano, do końca bieżącego roku kalendarzowego.

Widoczne już są także zarysy boisk, na których ma być ułożona nowoczesna nawierzchnia oraz umocnione zostały brzegi przepływającego za szkołą potoku.

Na inaugurację uczniowie wraz z rodzicami mają dojechać nowym układem drogowym, na którym znajdować się będzie m. in. rondo.

Na placu budowy przy pracach budowlanych i wykończeniowych widać zwiększoną liczbę pracowników, co ma przełożyć się na terminowe wykończenie placówki wraz z niezbędną infrastrukturą.

Trzymamy kciuki, aby wszystkie plany związane z realizacją budowy nowej placówki oświatowej powiodły się, żeby ta oczekiwana i niezbędną inwestycja spełniła pokładane oczekiwania.

(MC)

Related posts