Już dziś kolejne ważne tematy omawiane przez Radę Gminy

W dniu dzisiejszym w Cieplewie właśnie rozpoczęła się XLIII Sesja Rady Gminy, podczas której będą poruszane ważne tematy dla mieszkańców, ale również m. in. dla nauczycieli pracujących w lokalnych szkołach.

W śród proponowanych tematów dyskusja na tema finansów Gminy, działalności gospodarczej oraz dalszego rozwoju oraz głosowanie nad budżetem. W dalszej kolejności przewidziano pochylenie się nad kwestią dodatków dla nauczycieli za godziny ponad wymiarowe oraz zastępstwa dla których organem prowadzącym jest Gmina.

W temacie nieruchomości Radnych interesują kwestie działek w Juszkowie (pod planowany zbiornik retencyjny) oraz nabycia działek w Straszynie. Nie zabraknie także dyskusji dotyczącej przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania dla działek w Łęgowie, Juszkowie i Roszkowie.

Poruszane będą także sprawy społeczne, takie jak przeciwdziałanie alkoholizmowi i szczepieniu seniorów przeciwko grypie.

Radni przystąpią również do zmiany wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych, które są w gestii gminnej spółki „Eksploatator„.

Nie zabraknie także dyskusji nad interpelacjami i wnioskami, które padną podczas dyskusji.

Szczegółowy plan posiedzenia Rady Gminy w tym LINKU.

MC

Related posts