Ruszą prace przy budowie ulic Jowisza i Plutona na osiedlu Modre w Straszynie

Na przełomie lipca i sierpnia ruszą prace przy budowie ulic Jowisza i fragmentu ulicy Plutona w Straszynie.

Położona zostanie nawierzchnia bitumiczna, powstanie chodnik oraz brakujące odcinki kanalizacji deszczowej. Wymienione zostanie także oświetlenie. Przy drodze staną latarnie ledowe.

Koszt inwestycji przekracza 3 mln zł., a zakończenie prac przewidziano na marzec 2019 roku.

Prowadzenie prac budowlanych wiązać się będzie z utrudnieniami dla mieszkańców oraz odwiedzających, ale zawsze wiąże się to z późniejszą poprawą warunków drogowych i komfortu mieszkańców. Wszelkie inwestycje prowadzone przez Urząd Gminy, a polegające na inwestowaniu w infrastrukturę drogową, to krok w dobrą stronę. Poza tym, że jest to dobro publiczne, to jest to rozwój dla gminy. Ideałem było by to, aby przykładem naszego zachodniego sąsiada, zanim inwestor budujący bloki, czy domy postarał się o infrastrukturę drogową wraz ze wszelkimi przyłączami, co niewątpliwie wpłynęło by na możliwość urbanizowania okolicy, a także zmniejszyło by uciążliwość dla otoczenia prowadzonych budów.

Cieszy bardzo ta jak i inne inwestycje drogowe, a mieszkańcy Gminy Pruszcz Gdański oczekują kolejnych właśnie w drogi jak i wiążącą się z tym infrastrukturę kanalizacyjną.

 

Related posts