Akcja „Prędkość” już jutro na drogach Powiatu Gdańskiego

Od jutra policjanci z powiatu gdańskiego przeprowadzą działania „Prędkość”, których głównym celem jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie kierującym zagrożenia jakie niesie za sobą nadmierna prędkość. Mundurowi przypominać również będą o konieczności używania pasów bezpieczeństwa przez kierowców, jak i pasażerów.

Pomorscy policjanci na terenie całego województwa przeprowadzą działania „ Prędkość”. Akcja ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. Funkcjonariusze podczas działań wykorzystają mierniki prędkości oraz pojazdy nieoznakowane, wyposażone w wideorejestratory. Należy spodziewać się kaskadowego pomiaru prędkości. Oznacza to, że po minięciu fotoradaru lub patrolu Policji, możemy napotkać następne punkty pomiaru prędkości. Działania potrwają od 20-22 lipca br.

Przypominamy. Jazda z nadmierną prędkością powoduje, że kierowca ma mniej czasu na prawidłową ocenę sytuacji, droga zatrzymania wydłuża się, na pojazd działają większe siły, mogące spowodować utratę kontroli.

RPPG