Plenerowa scena teatru w Wiślinie

W Wiślinie odbyła się niedawno impreza plenerowa „Kultura nad Motławą – organizacja plenerowych przedstawień teatralnych w Wiślinie w Gminie Pruszcz Gdański”. Wydarzenie było współfinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020”.

Główną atrakcją imprezy były dwa ciekawe przedstawienia teatralne skierowane do dzieci i młodzieży (Bajka z żuławskiej skrzyni, czyli „Awanturka z leśnego podwórka”) oraz do dorosłych („Historia z żuławskiej skrzyni”, czyli „Lecz się śmiechem”). Przedstawienia odbyły się na terenie boiska szkoły podstawowej w Wiślinie, w pobliżu Motławy, w otoczeniu zieleni parkowej otaczającej obiekt.

Spektakl „Awanturka z leśnego podwórka” to pełna przygód i humoru muzyczna bajka dla najmłodszych rozgrywająca się w planie aktora z lalką. Dramaturgia spektaklu oparta była na interakcji z dziećmi, które brały czynny udział w przygodach leśnych bohaterów. Przedstawienie w którym udział wzięło 3 aktorów trwało ok. 50 minut.

Spektakl „Lecz się śmiechem” to przedstawienie o charakterze kabaretowym zawierające dowcipne teksty, świetną muzykę graną na żywo, dużo piosenek. Temat zawsze aktualny – służba zdrowia. Czterech zawodowych aktorów w trakcie 2,5 godzinnego przedstawienia nawiązało doskonały kontakt z publicznością.

Celem imprezy była promocja atrakcji turystycznych i historycznych obszaru Żuław Wiślanych. W trakcie imprezy wójt gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak poinformowała zebranych o kolejnych inwestycjach Gminy mających na celu wzrost atrakcyjności turystycznej obszaru. Wymieniła budowę szlaku kajakowego Motławy oraz Raduni, jak również powstanie kolejnych odcinków tras rowerowych.

Tekst i zdjęcia UGPG

Related posts