UWAGA – Apel do mieszkańców gminy i turystów

W związku z faktem rozprzestrzeniania się afrykańskiego pomoru świń oraz wzrostem zagrożenia przeniesienia choroby na teren województwa pomorskiego Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Pruszczu Gdańskim przekazuje informacje o ASF.

Aktualnie największym zagrożeniem występującym w regionie jest nielegalnie przywieziona żywność zawierająca mięso zwierząt zarażonych wirusem ASF, które w niekontrolowany sposób może trafić do łańcucha pokarmowego dzików, w ten sposób przenosząc wirusa.

Prawdopodobieństwo takiego scenariusza jest tym większe, im więcej dzików bytuje w gminie i znajduje przystań żywieniową w postaci odpadów z żywności na śmietnikach lub poprzez bezpośrednie dokarmianie przez turystów i mieszkańców.

Dlatego też apelujemy o zachowanie wyjątkowej staranności przy wyrzucaniu odpadów, jak również o zaniechania jakiegokolwiek dokarmiania dzikiej zwierzyny.

Podkreślmy, że w tym przypadku nie istnieje jakiekolwiek zagrożenie dla zdrowia ludzi!

UGPG

Related posts

One Thought to “UWAGA – Apel do mieszkańców gminy i turystów”

  1. Bardzo dziękuję 🙂 :*

Comments are closed.