Rozpoczął się „Bezpieczny weekend” na drogach

Już dziś rozpocznie się wyjątkowo długi weekend, oraz wzmożony ruch na drogach. Policjanci z Pruszcza Gdańskiego od 27 kwietnia do 6 maja przeprowadzą działania, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa podczas podróży.

Na drogach naszego województwa od 27 kwietnia do 06 maja pojawi się zwiększona ilość policjantów. Celem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym podczas wzmożonych przejazdów wynikających z długiego weekendu, ograniczenie następstw zdarzeń drogowych oraz ułatwianie ruchu pojazdów.

Kierowcy popełniający wykroczenia, które są najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych, nie mogą liczyć na pobłażliwość funkcjonariuszy. Każdy zatrzymany do kontroli kierowca zostanie przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. W przypadku podejrzenia, że kierujący znajduje się pod wpływem narkotyków, zostaną przeprowadzone dodatkowe testy.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach.

Related posts

2 Thoughts to “Rozpoczął się „Bezpieczny weekend” na drogach”

  1. Ojcze Grzegorzu, bardzo dziękuję.

  2. Jeg elsker også Lee from America! Kan du egentlig anbefale andre blogs, der har et lidt mere holistisk perspektiv på sundhed? Er altid på jagt efter nye! God weekend. KH

Leave a Comment