Gmina Pruszcz Gdański z wysokim pre-ratingiem

Dobra informacja napłynęła z Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego. Otóż gmina Pruszcz Gdański uzyskała bardzo wysoką ocenę pre-ratingową , mieszczącą się na poziomie inwestycyjnym pomiędzy AAA a BBB+.

Na 2792 jednostki samorządu terytorialnego w Polsce zaledwie 319 posiada ocenę równą lub wyższą od uzyskanej przez naszą gminę. Jest to wyraźny dowód na to, że w gminie Pruszcz Gdański zarządzanie środkami publicznymi odbywa się w sposób odpowiedzialny, racjonalny i profesjonalny.

Badania pre-ratingowe wykonane zostały na zlecenie Fundacji Rozwoju Rynku Kapitałowego przez agencję ratingową INC Rating Sp. z o.o. z Poznania, podlegającą Europejskiej Komisji Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych w Paryżu, której wysokie kwalifikacje zostały potwierdzone przez Europejski Nadzór Bankowy w Londynie.

UGPG