Roboty rywalizowały w Przejazdowie

W Szkole Podstawowej w Przejazdowie odbył się ogólnopolski konkurs robotyki BOTforYOU oraz BOTforYOU Junior polegający na zbudowaniu i odpowiednim zaprogramowaniu robotów, które następnie musiały sprostać wymaganiom i zasadom poszczególnych konkurencji.

W tegorocznych zmaganiach wzięło udział aż 36 drużyn z 14 różnych szkół, a poziom rywalizacji był niezwykle wysoki.

Wyniki finału konkursu BOTforYOU Junior:

1. FIRE Team – SP w Grodzisku Dolnym
2. AW4RIA – SP w Grodzisku Dolnym
3. Plan B2 – ZSO w Pile
4. Pieczone Kartofle – SP w Łęgowie

Roboty rywalizowały w Przejazdowie

Wyniki finału konkursu BOTforYOU:
Miejsca od I-III zajęła grupa gospodarzy trenująca w SP w Przejazdowie, ta sama, która wygrała Międzynarodowy Konkurs RoboRAVE w Hiszpanii.

1. BaltiBOT #2 – ZSŁ w Gdańsku
2. BaltiBOT #1 – SP w Przejazdowie
3. BaltiBOT #4 – SP nr 3 w Gdańsku
4. Przypalone Przewody – SP w Leżajsku

Konkurs odbył się pod patronatem wójt gminy Pruszcz Gdański, Magdaleny Kołodziejczak, która również ufundowała nagrody rzeczowe.
Przypomnijmy, że moda na robotykę w naszej gminie rozpoczęła się właśnie w szkole w Przejazdowie. Później zarazili się nią uczniowie z Wiślinki, a obecnie we wszystkich placówkach szkolnych, na terenie gminy Pruszcz Gdański, odbywają lub odbywać się będą zajęcia z robotyki. W sumie uczestniczyć w nich będzie około 150 miłośników robotów.

UGPG

Related posts