Bezpieczna droga do przedszkola

Rodzice przywożący samochodami dzieci do Gminnego Przedszkola w Straszynie przeżyli chwile niepewności. Na parkingu czekali na nich funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji oraz  Straży Gminnej. Nikt nie wiedział jednak czego dotyczyć będzie kontrola.

A była to akcja prewencyjno – informacyjna, której celem było sprawdzenie czy przedszkolaki podróżują w autach siedząc zapięte w fotelikach. Ich bezpieczeństwo jest bowiem najważniejsze.

Stróże prawa z przyjemnością stwierdzili, że pod tym względem większych uchybień nie ma, a rodzic – kierowca otrzymywał specjalna ulotkę propagującą i utrwalającą zasady bezpiecznego przewożenia dzieci.

UGPG

Related posts

One Thought to “Bezpieczna droga do przedszkola”

  1. straszyn

    No nie wiem, czy nie ma większych uchybień. Jestem w stanie wskazać co najmniej 3 samochody w których dzieci przewożone są bez fotelików, z czego jeden, w którym w ten sposób przewożonych jest kilkoro dzieci. Słabo wypadła ta akcja …

Comments are closed.