Bezpieczna droga do przedszkola

Rodzice przywożący samochodami dzieci do Gminnego Przedszkola w Straszynie przeżyli chwile niepewności. Na parkingu czekali na nich funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji oraz  Straży Gminnej. Nikt nie wiedział jednak czego dotyczyć będzie kontrola.

A była to akcja prewencyjno – informacyjna, której celem było sprawdzenie czy przedszkolaki podróżują w autach siedząc zapięte w fotelikach. Ich bezpieczeństwo jest bowiem najważniejsze.

Stróże prawa z przyjemnością stwierdzili, że pod tym względem większych uchybień nie ma, a rodzic – kierowca otrzymywał specjalna ulotkę propagującą i utrwalającą zasady bezpiecznego przewożenia dzieci.

UGPG