Konkurs wiedzy pożarniczej

W Ośrodku Kultury, Sportu i Bibliotece Publicznej w Cieplewie odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej – Młodzież Zapobiega Pożarom. Swoją wiedzę sprawdziło 24 uczestników.

Młodzież rywalizowała w trzech kategoriach wiekowych: 10 – 13 lat, 14 – 16 lat i 17 – 19 lat. Organizatorem konkursu był Zarząd Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej, a patronem i fundatorem nagród natomiast była gmina Pruszcz Gdański.

Poziom wiedzy uczestników był więcej niż dobry zważywszy, że te zagadnienia nie są elementem kolejnego przedmiotu w szkole i trzeba ja zdobyć samodzielnie. Warto podkreślić, że nabytą wiedzę można w przyszłości wykorzystać zarówno w szkole, w domu czy podczas wyjazdów w teren.

Wyniki rywalizacji:
10 – 13 lat
1 miejsce – Wiktor Gawarecki – SP Wojanowo
2. miejsce – Zofia Sulima – SP Łęgowo
3. miejsce – Igor Kozieł – SP Wojanowo

14    – 16 lat
1.miejsce – Wiktoria Lewandowska – SP Łęgowo
2. Żaklina Lewandowska – SP Łęgowo
3. miejsce – Monika Kys – SP Straszyn

17 – 19 lat
1.    miejsce – Piotr Malinowski – OSP Jagatowo
2.    miejsce – Przemysław Chaja – OSP Łęgowo
3.    miejsce Dawid Rematowski – OSP Łegowo

Laureaci pierwszych miejsc automatycznie reprezentować będą gminę na eliminacjach powiatowych.

UGPG

Related posts