Kajakiem po Motławie i Raduni

Gmina Pruszcz Gdański kosztem 502 tys. zł. (426 tys. zł. – dofinansowanie z UE) w 2018 roku rozbuduje, na swoim terenie, infrastrukturę kajakową w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlak Motławy i Martwej Wisły” oraz kosztem 166 tys. zł. (141 tys. zł. – dofinansowanie z UE) w ramach projektu „Pomorskie Szlaki Kajakowe – Szlakiem Raduni”.

W tym pierwszym przypadku powstanie pięć przystani z pomostami pływającymi i infrastrukturą turystyczno-kajakową. Trasa jest niezwykle malownicza, wiedzie przez Żuławy i tą spokojną, można rzec wręcz leniwą Motławą będzie można przepłynąć szlak od Wróblewa, przez Lędowo, Wiślinę, Mokry Dwór, Dziewięć Włók i Krępiec aż do Gdańska. A istniejący szlak kajakowym na rzece Raduni wzbogaci się o jeszcze jedną stanicę, która powstanie w Straszynie na wysokości piekarni Mielnik.

Obecnie zespół z gminy Pruszcz Gdański, wspólnie z partnerami, prowadzą dyskusję na temat prawidłowego oznakowania tych szlaków, gdyż dla wszystkich tego rodzaju projektów, muszą być one jednakowe.

Dodajmy jeszcze, że przetarg na budowę tych stanic już się zakończył, a obecnie trwa ocena złożonych ofert.

UGPG

Related posts