Podrzucane śmieci mają właścicieli…

Od dawna gmina Pruszcz Gdański stara się stwarzać mieszkańcom jak najdogodniejsze warunki do zagospodarowywania odpadów. Niestety nie wszyscy gotowi są podporządkować się ogólnym zasadom, jak i zwykłej, ludzkiej przyzwoitości.

Podrzucane śmieci mają właścicieli…

To, co Państwo widzicie na zdjęciach to podrzucone worki ze śmieciami w okolicach ulicy Poprzecznej w Straszynie. Właścicieli zapewne jest kilku. Świadczy o tym zarówno ilość, jak i gatunkowa różnorodność tych specyficznych „kukułczych jajek”. Niemniej dane adresowe osoby, przynajmniej jednej, „podejrzanej” o wyrzucenie odpadów znane są straży gminnej, które prowadzi obecnie odpowiednie czynności. Po ich zakończeniu zostanie ona ukarana mandatem karnym, a może zostać także zobligowana do oczyszczenia terenu na własny koszt.

Podobna sytuacja ma miejsce wzdłuż ulicy Starogardzkiej na odcinku Borkowa. Po obu stronach drogi ktoś regularnie wyrzuca worki ze śmieciami. Osoba ta nie ma świadomości, że śmieci te same nie znikną, zanieczyszcza więc  okolicę. Ciekawy jestem, czy chciała by, aby ktoś w podobny sposób „upiększał” miejsce gdzie sam mieszka.

Jeżeli ktoś zauważy taki proceder mam nadzieję, że zwróci uwagę oraz przekaże informację do Straży Gminnej.

UGPG

Related posts