Otwarcie siedziby pogotowia ratunkowego w Pruszczu Gdańskim

Prace projektowe rozpoczęto w 2015 roku, w kolejnym ruszyła budowa, dziś Samodzielne Publiczne Pogotowie Ratunkowe w Pruszczu Gdańskim oficjalnie otwiera podwoje. W uroczystości wziął udział Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich, który przypomnijmy kilka dni temu przekazał Powiatowi Gdańskiemu 450 tys. zł. na nową karetkę i 150 tys. zł. na motocykl ratowniczy. Dzięki temu pogotowie będzie dysponowało w sumie 6 karetkami i dwoma motocyklami ratowniczymi.

 

Otwarcie siedziby pogotowia ratunkowego w Pruszczu Gd. – fot. MC

– Gratuluję tak sprawnej realizacji inwestycji. To będzie ważny , wręcz strategiczny punkt ma mapie powiatu. Cieszę się również, że udało nam się wcześniej wzmocnić tutejsze zespoły ratownicze karetką i motocyklem. Nie ma przecież nic ważniejszego niż dbałość o poczucie bezpieczeństwa mieszkańców – powiedział wojewoda Dariusz Drelich.

Budowa obiektu, w którym znajduje się stacja pogotowia i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (zatrudniające ok. 30 osób) kosztowała Starostwo Powiatowe 10 milionów złotych. Budynek znajduje się przy ul. Raciborskiego 2A i (ok. 300 metrów od starej siedziby stacji) . Miejsce jest dobrze skomunikowane, co jest istotne i dla pacjentów przyjeżdzających samodzielnie po poradę jak i karetek pogotowia.

Otwarcie siedziby pogotowia ratunkowego w Pruszczu Gd – fot. MC

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w SPPR Pruszcz Gdański udzielana jest od godziny 18 do 8 w dni powszednie oraz całodobowo w dni wolne od pracy. W znajdującej się na miejscu poradni chirurgicznej przyjmuje 5 chirurgów i pielęgniarka. W związku przeniesieniem dyspozytorni karetek pogotowia do Gdańska, wyjazd ambulansów z Pruszcza Gdańskiego wymaga telefonu od zgłaszającego do dyspozytorni w Gdańsku. Po otrzymaniu dyspozycji SPPR realizuje zlecenie.

Otwarcie siedziby pogotowia ratunkowego w Pruszczu Gd – fot. MC

Przypominamy, że nocna i świąteczna opieka zdrowotna w SPPR Pruszcz Gdański, udzielana jest od godziny 18 po południu do 8 rano w dni powszednie oraz całodobowo w dni wolne od pracy.

W poradni chirurgii ogólnej, czynnej pn – czw 15 – 21.00, pt 10-20.00, sobota i niedziela 8 – 20, leczenie nagłych przypadków (zdarzenia w dniu bieżącym) odbywa się bez skierowania, natomiast leczenie planowe i kontynuacja leczenia wymaga skierowania od lekarza podstawowej opieki medycznej.

Zgodnie z kontraktem zawartym z NFZ, poza wymienionymi wyżej godzinami, pogotowie nie przyjmuje pacjentów.

Poradnia Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej
ul. prof. Mariana Raciborskiego 2A
83-000 Pruszcz Gdański
Informacja, rejestracja i wizyty domowe: tel. 58 773 30 31
e-mail: ratownictwomedyczne@inetia.pl
Godziny przyjęć:
Pn-Pt 18.00 – 8.00
Sb, Nd i święta 8.00 – 8.00

Materiały źródłowe TUTAJ.

 

Related posts

One Thought to “Otwarcie siedziby pogotowia ratunkowego w Pruszczu Gdańskim”

  1. Bardzo fajna inwestycja. Jestem bardzo zadowolona jako mieszkanka Pruszcza. Mam nadzieje że pomoże wielu ludziom w trudnych chwilach:)

Comments are closed.