Zapraszamy na IV Strasznie Fajny Dzień Dziecka w Straszynie

Zbliża się już IV edycja cieszącego się ogromną popularnością festynu rodzinnego, podczas którego na dużo dobrej zabawy oraz moc atrakcji mogą liczyć dzieci, jak i dorośli.

Już od kilku tygodni grupa osób i około 50 firm pod przewodnictwem sołtysa Straszyna z Radą Sołecką oraz Radnych szykuje dużo niespodzianek. W organizację jak zwykle włącza się Szkoła razem z Radą Rodziców, na której terenie odbędzie się impreza.

Przewidziane są także atrakcje wychodzące poza obszar boiska, odbędzie się m. in. bieg ulicami Straszyna w ramach paraolimpiady pod hasłem Charytatywny Bieg Przybij Piątkę.

Nie możesz pobiec, a chciałbyś wspierać z nami Pomorskie Hospicjum Dla Dzieci?
Uruchamiamy Wirtualny Bieg, czyli uczestniczysz w nie wstając z kanapy 😉
Nr rachunku bankowego PHD to
61 1050 1764 1000 0090 6025 9513
Przelew opisz tytułem „przybij piątkę”, abyśmy mogli zrobić solidne podsumowanie ze zbiórki pieniędzy.

Plakat IV DD

Dzieci ze straszyńskiej szkoły przygotowały wiele prac. Karolina Godonczuk i Anna Chmielewska wybrały Spośród nich 3 najlepsze prace, które zostaną użyte w plakacie na Strasznie Fajnym Dniu Dziecka w Straszynie (oraz plakacie na paraolimpiadę, która odbędzie się tego samego dnia w szkole w Straszynie). Wybór był trudny, gdyż wszystkie prace były ciekawe. Zwycięzcami zostali Kacper Kożyczkowski oraz wspólna praca trojga dziewczynek: Zofii Danke, Ani Selau i Wiktorii Piecuch.

Podczas festynu przeprowadzana będzie także zbiórka na rehabilitację dla Kacpra, ucznia Zespołu Szkół w Straszynie.

Zapraszamy wszystkich tych dużych i małych, mieszkańców Straszyna, ale także okolicznych miejscowości już 3 czerwca 2017r. między 11.00 a 16.00 na boisko Zespołu Szkół w Straszynie. Zabierzmy dobry humor i razem radośnie spędźmy ten dzień.

3 czerwca spotkamy się na Strasznie Fajnym Dniu Dziecka, ale wieczorem też będzie sie działo! W Mediatece Ogólnopolska Noc Bibliotek. Zapraszamy naszych czytelników i nie tylko!

Zapraszamy na dzień dziecka w naszej gminie:

01.06 – Sołectwa Lędowo i Bystra organizują od 16.00 w Lędowie zabawy i konkursu dla najmłodszych. Ze wsparciem spieszy OKSiBP.

03.06 – Zapraszamy na Wojewódzki Turniej Adeptów Piłki Nożnej Rocznika 2007 GTS CUP organizowany w Przejazdowie

04.06 – „Wszystkie dzieci nasze są” w OKSiBP (ul. Długa 20A Cieplewo): Impreza z okazji Dnia Dziecka odbędzie się w godzinach od 12.00 do 17.00. W planach przewidziano pokazy artystyczne, warsztaty plastyczne i kulinarne, miasteczko ruchu drogowego, gigantyczne gry planszowe, instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, zwiedzanie wnętrza wozu strażackiego, rodzinne gry, zabawy i konkursy sprawnościowe, malowanie twarzy, „garderobę teatralną”, pneumatyczne zamki, karuzele, szkółkę futbolową i inne konkurencje sportowe oraz wspólne czytanie bajek w namiocie bibliotecznym. Zapraszają sołectwa Cieplewo, Łęgowo, Rusocin, Żukczyn, Wojanowo, Rekcin, Będzieszyn, przedszkola Słoneczna Kraina i Przyjaciele Puchatka a także Straż Gminna, Zespół Szkół w Łęgowie oraz Koło Gospodyń Wiejskich Cieplewo.

10.06 – Sołectwo Bogatka zaprasza od godziny 15.00. W planach konkursy, grill i ognisko, zaś po 20.00 zabawa dla rodziców.

11.06 – „Niedziela dla Emilki” rozpocznie się od 16.00 w Parafii pw. Świętej Siostry Faustyny w Rotmance, a jej celem będzie zbiórka funduszy na rehabilitację dwuletniej Emilii Główczewskiej. W tym dniu organizujemy m.in. loterię fantową, koncert w wykonaniu dzieci i młodzieży ze Szkoły Muzycznej Symfo-Smyki pod dyrekcją Andrzeja Szczypiorskiego oraz słodki poczęstunek.

17.06 – Bystra (Osiedle) Zapewni nam moc atrakcji w godzinach 13.00-17.00. W planach obecność Ochotniczej Straży Pożarnej, zjeżdżalnia i konkursy.

17.06 – W Sołectwie Przejazdowo odbędzie się festyn rodzinny pełen zabawy, muzyki, występów młodzieży szkolnej, oraz konkurencji sprawnościowych. Nie zabraknie także grilla.

24.06 – We współpracy z OKSiBP w Juszkowie wspólnie powitamy lato.

01.07 – Borzęcin zorganizuje piknik rodzinny.

(MC), Dolina Raduni, Witold Płotka

 

Related posts