Powiat gdański – pomiary prędkości w miejscach wskazanych na Krajowej Mapie Zagrożeń

W czwartek (13 kwietnia br.) w godz. 6-14 policjanci z pruszczańskiej drogówki swoją uwagę skoncentrowali na miejscach wskazanych za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, jako te, na terenie, których – zdaniem zgłaszających, dochodzi najczęściej do przekroczeń prędkości, a co za tym idzie- wzrasta zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Pomiary prędkości w miejscach wskazanych na KMZ

Podczas służby policjanci ukarali manatami oraz punktami karnymi 2 kierowców za przekroczenie prędkości, 8 kierowców za niestosowanie się do zakazu ruchu, 1 osobę ukarano za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, wobec jednego kierowcy skierowano do sądu wniosek o ukaranie. Z przekroczenie prędkości kara wyniosła 6 punktów karnych i mandaty w kwotach 300 i 200 złotych. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym policjanci ukarali kierującego 6 punktami karnymi i mandatem w wysokości 400 złotych. Kierowców niestosujących  się do zakazu ruchu ukarano 5 punktami karnymi i mandatami w kwocie 100 złotych.

Podczas prowadzonych kontroli oprócz pomiarów prędkości i badania stanu trzeźwości, policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów oraz wymagane uprawnienia do kierowania.

Marzena Szwed Sobańska

Related posts