Gospodynie potrafią się bawić!

Gospodynie powiatu gdańskiego nie tylko świetnie gotują, ale są też znakomitymi aktorkami, tancerkami i wokalistami. Ich wszechstronność, kreatywność i dystans do siebie zachwyciły jurorów VIII Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich.

Gospodarzem tegorocznych zmagań była Wiślinka, gdyż to właśnie Rzeczpospolita Babska z Wiślinki wygrała zeszłoroczny konkurs. Panie nie tylko zadbały o każdy szczegół organizacyjny, ale również powitały gości fantastycznym skeczem.

Uczestniczki turnieju rywalizowały w takich konkurencjach jak: kulinarna (najlepsze ciasto z owocami i najlepsze przetwory domowe), edukacyjna (pod hasłem „pokolenia”), moda (kreacja – inspiracja), wokalna (piosenka kabaretowa z inscenizacją pt. „Jak nie my to kto”) oraz taneczna (pod hasłem „z bajki”).
Nagroda Grand Prix powędrowała do KGW z Żelisławek w gminie Pszczółki i co do tego wyboru komisja nie miała wątpliwości – mówi Izabela Adamowicz, jedna z jurorek. – W typowaniu zwycięzców poszczególnych kategorii zdania komisji były podzielone. Bardzo twórczą konkurencją okazała się „Tablica Edukacyjna” pod hasłem „Pokolenia”, ponieważ każde z kół zinterpretowało ją inaczej. Wygrały panie z Lisewca, ale, moim zdaniem, równie kreatywne były gospodynie z Rokitnicy.

Ostatecznie Koło Gospodyń Wiejskiej Rokitnica, które reprezentowało gminę Pruszcz Gdański,wygrało w kategorii „najlepsze przetwory”.

Magdalena Bielicka

Related posts