Rekcin. Będzie piękne miejsce spotkań na świeżym powietrzu

Gmina pozyskała blisko 300 tys. zł. na rozbudowę infrastruktury rekreacyjnej w Rekcinie.

Reckon staw

W ramach zadania o łącznej wartości ponad 565 tys. zł zostanie urządzony teren przy stawach w centrum wsi. Powstanie plac zabaw dla dzieci, drewniana wiata parkowa, siłownia zewnętrzna dla dorosłych i miejsce na ognisko. Istniejąca zieleń wzbogaci się o nowe nasadzenia. Nie zabraknie również ławek, stojaków na rowery i koszów na śmieci. Zostaną też zagospodarowane same stawy wraz ze stanowiskami wędkarskimi i pomostem.

Tak więc Rekcin zyska swego rodzaju centrum rekreacyjno – wypoczynkowe dla dzieci i dorosłych.

Gmina Pruszcz Gdański pozyskała fundusze na inwestycję, która jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach podziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego działaniem PROW na lata 2014-2020 za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania „Trzy Krajobrazy”.

Magdalena Bielicka

Related posts