Dyskutowano o rewitalizacji parku w Wojanowie

W Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie z dr hab. prof. Uniwersytetu Gdańskiego Piotrem Rutkowskim. Dyskusja dotyczyła projektu rewitalizacji parku w Wojanowie.

Urząd Gminy – spotkanie w sprawie parku w Wojanowie

Naukowiec przyznał, że obszar jest niezwykle cenny przyrodniczy. Wyróżnia się kilkoma gatunkami roślin pod ścisłą ochroną oraz kilkusetletnim drzewostanem.

W spotkaniu wzięli również udział: Joanna Drużyńska i Iwona BeszczyńskaWojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku, Małgorzata Kistowska z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdański oraz Olga Kowiel – architekt.

Omówienie projektu było kolejnym krokiem do realizacji zadania. Następnym będzie złożenie wniosku o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Park ma stanowić element Szlaku Parków Podworskich Gminy Pruszcz Gdański.

Magdalena Bielicka