Borkowo, Straszyn, Żuława, Jagatowo. Przebudowa drogi 222

W Urzędzie Marszałkowskim podpisano dziś umowę na przebudowę drogi wojewódzkiej 222 Gdańsk – Starogard Gdański.

Umowa na przepudowę drogi 222

Mieszkańców gminy Pruszcz Gdański dotyczy odcinek od Borkowa przez Straszyn i Żuławę do ronda w Jagatowie. Wartość całej inwestycji to 84 mln. Będzie ona realizowana w latach 2017 – 2019.
 Dla nas ta inwestycja ma ogromne znaczenie, zarówno z uwagi na bezpieczeństwo, jak i uruchomienie kolejnych terenów inwestycyjnych – mówi wójt Magdalena Kołodziejczak. – Bardzo się cieszę, że dwie strategiczne drogi wojewódzkie, czyli 226 Pruszcz – Przejazdowo i wspomniana 222 będą przebudowywane. To efekt wypełnienia porozumienia społecznego, w którym to zapewniano mieszkańców, również naszej gminy, że w momencie zakończenia budowy obwodnicy południowej przyjdzie czas na modernizację dróg wojewódzkich.

O harmonogramie i przebiegu prac będziemy informować na bieżąco.

Magdalena Bielicka