Pelicjanci ewakuowali rodzinę zagrożoną pożarem

W sobotę (11 marca br.) o godz. 22.10 dyżurny pruszczańskiej policji  odebrała telefon z informacją, że na ulicach Modrzewskiego i Reja w Pruszczu Gdańskim doszło do nadmiernego zadymienia. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce patrol interwencyjny.

Pruszcz ewakuacja z płonącego domu

Policjanci zlokalizował miejsce z którego wydobywał się bardzo gęsty dym. Przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych starali się zwrócić na siebie uwagę mieszkańców domu. Drzwi otworzył właściciel, który był zdziwiony interwencją policji oraz tym, że z nieznanych przyczyn wyłączył się prąd w całym budynku. Gdy policjanci otworzyli drzwi do garażu z jego wnętrza wydobywał się gesty, gryzący dym, który szybko obejmował cały budynek. Policjanci niezwłocznie zaczęli ewakuować domowników, którzy znajdowali się na I i II piętrze. Część z nich już spała, pozostali udawali się na spoczynek nie zdając sobie sprawy z zagrożenia.

Z domu ewakuowano łącznie 6 osób w wieku od 13 do 81-lat. Z domu ewakuowano również 3 psy należące do domowników.

Policjanci o całym zdarzeniu powiadomili dyżurnego jednostki, który wezwał na miejsce pozostałe służby ratunkowe. Następnie z właścicielem domu weszli do kotłowni, z której wydobywał się gęsty dym i ogień. Z garażu przy kotłowni wyprowadzono na zewnątrz dwa samochody aby dokładnie zlokalizować zarzewie ognia. Okazało się, że płomienie objęły drewniane meble stojące w pobliżu pieca centralnego ogrzewania. Policjanci ugasili pożar przed przyjazdem straży pożarnej. Strażacy oddymili cały dom i zlokalizowali miejsce powstania ognia. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zapalenie się wyczystki komina, która spowodowała zapalenie sadzy w kominie.

Dzięki szybkiej i sprawnej akcji pruszczańskich policjantów, nikt z mieszkańców domu nie odniósł żadnych obrażeń.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts