Czytamy coraz więcej! Brawo My!

Wyniki konkursu „Czytelnik Roku 2016” pokazują, że gmina Pruszcz Gdański nie poddaje się powszechnym tendencjom. Nasi mieszkańcy czytają coraz więcej, a po książki sięgają zarówno dorośli, jak i dzieci.

Mediateka w Straszynie cieszy się bardzo dużym powodzeniem

Wszystkie wskaźniki czytelnictwa w gminie za rok 2016, mimo zamkniętej na okres 5 miesięcy biblioteki w Straszynie (w związku z przeniesieniem do nowej siedziby), pokazują wzrost!:

– Liczba czytelników wzrosła średnio o 200 osób rocznie w stosunku do roku 2014,
– Liczba wypożyczeń od 2014 roku wzrosła o 6 500,
– Liczba zakupionych książek wzrosła 28%,
– W 2016 roku zakupiono za 64 328 zł nowości do księgozbiorów w trzech bibliotekach na terenie gminy.

W bibliotece w Cieplewie znajdziemy wiele nowości

Od początku br. rozpoczęło się w gminnych bibliotekach wprowadzono elektroniczne karty czytelnika. Tym samym czytelnik może że on-line przeglądać zasoby bibliotek i w ten sposób rezerwować książki lub multimedia.

Bogaty księgozbiór i nowoczesna forma jego przeglądania niewątpliwie przyczyniły się do wzrostu czytelnictwa w gminie. Pokazują to wyniki konkursu na największą ilość przeczytanych książek w minionym roku:
– kat. do 6 lat – czytelnik ze Straszyna, 71 książek,
– Kat. 7-9 lat – czytelnik ze Straszyna, 94 książki,
– Kat. 10-14 – czytelnik z Wiśliny, 85 książek,
– Kat. 15-17 – czytelniczka z Wiśliny, 53 książki,
– Kat. dorośli – czytelnik z Wiśliny, 190 książek.

Najmłodsi są częstymi goścmi biblioteki w Wiślinie

Jury przyznało również pozaregulaminową nagrodę dla „Superrodziny czytelniczej” z Wiśliny, której członkowie przeczytali w ubiegłym roku w sumie 520 książek!

O rodzinie Mańkowskich z Wiśliny rozpisuje się cała Polska. Mieszkańcy naszej gminie są stawiani za wzór, gdyż zamiast telewizora, wybierają książki. Tylko w 2016 r. przeczytali 520 pozycji, wśród których znalazły się zarówno kryminały, jak i bajki o księżniczkach

Magdalena Bielicka

Related posts