Całkiem inny w-f

Szkoła Podstawowa w Wiślince realizuje program „Mały Mistrz” skierowany do  uczniów klas I – III.

Mały mistrz

Ideą programu jest rozbudzenie u dzieci zainteresowania aktywnością fizyczną poprzez uatrakcyjnienie zajęć wychowania fizycznego.
 W-f w naszej szkole to nie tylko ćwiczenia, ale też najróżniejsze gry i zabawy – opowiada Małgorzata Wojciechowska, nauczycielka wychowania fizycznego w SP Wiślinka – Przy tym wszystkim dzieci, niczym harcerze, zdobywają sprawności, które znajdują potwierdzenie w specjalnych legitymacjach. Ta metoda się sprawdza. Uczniowie są podekscytowani każdymi kolejnymi zajęciami.

W ciągu 3 lat edukacji wczesnoszkolnej dzieci zdobywają następujące sprawności: turysta – rowerzysta, piłkarz, saneczkarz, łyżwiarz, narciarz, gimnastyk – tancerz, lekkoatleta, czy pływak. Z roku na rok poziom trudności zajęć wzrasta. Zdobywca kompletu sprawności otrzymuje tytuł Małego Mistrza.

Lekcje wychowania fizycznego odbywają się raz w tygodniu. Ostatnio miała miejsce lekcja otwarta, w której uczestniczyli rodzice.
– Jako nauczyciele korzystamy ze specjalnie opracowanych podręczników. Otrzymaliśmy sprzęt sportowy  – dodaje M. Wojciechowska.

Magdalena Bielicka

Related posts