Jak nie dać się nabrać na wnuczka

Metoda na wnuczka, policjanta, czy uchodźcę. Kreatywność oszustów nie ma granic. Ich łupem padają najczęściej osoby starsze i samotne. Żerują nie tylko na ufności, ale też dobrym sercu i chęci pomocy. Wykorzystują zwłaszcza samotność i depresję. Działają szybko, nie pozostawiając chwili na zastanowienie się.

Akademia

Jak działają oszuści opowiadali  słuchaczom Akademii Seniora inspektor Radosław Pietrzak, komendant powiatowy policji w Pruszczu Gdańskim oraz podkomisarz Jacek Domagała, zastępca naczelnika prewencji KPP.  O tym  jakie cechy osobowości i jakie sytuacje wykorzystują mówiła nadkomisarz Magdalena Orzechowska – Bończyk, psycholog Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Wystąpienie policji uzupełnił o kilka przykładów i dobrych praktyk Tomasz Grabowski, komendant Straży Gminnej Gminy Pruszcz Gdański.
W drugiej części zajęć z seniorami spotkała się notariusz Magdalena Mrozowska, która opowiedziała m.in. o sprawach spadkowych, darowiznach i służebności.

Magdalena Bielicka