Pomiary prędkości na drogach Powiatu Gdańskiego

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim wspólnie z policjantami z oddziałów prewencji w Gdańsku przeprowadzili działania kontrolno- prewencyjne pod nazwą „PRĘDKOŚĆ”. Głównym celem prowadzonych przez policjantów działań było zapobiegania wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. 

Policja – pomiar prędkości

W piątek (27 stycznia br.) policjanci z pruszczańskiej drogówki oraz podległych komisariatów przy wsparciu funkcjonariuszy z oddziałów prewencji policji w Gdańsku przeprowadzili działania pod nazwą „PRĘDKOŚĆ”.

Podczas działań policjanci kontrolowali czy kierowcy stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci. W trakcie akcji policjanci byli szczególnie wyczuleni na te kategorie przestępstw i wykroczeń drogowych, które są głównymi przyczynami wypadków.

Policja – pomiar prędkości

Nadmierna prędkość, kierowanie pod wpływem alkoholu, nieprawidłowo wykonywane manewry – to najpoważniejsze „;grzechy” kierowców. Podczas swojej pracy funkcjonariusze wykorzystywali sprzęt pomiarowy m.in. videorejestratory, mierniki prędkości oraz urządzenia do pomiaru zawartości alkoholu w organizmie.

Podczas całej akcji skontrolowano 62 kierujących, ujawniono 44 wykroczenia z czego 28 za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts