Uwaga – ostrzeżenie przed oszustem naciągaczem

Jeżeli prowadzisz działalność gospodarczą, dane Twojej firmy umieszczone są Centralnej Ewidencji i Informacji o Działaności Gospodarczej CEIDG, do których ma dostęp każdy, kto ma dostęp do internetu. Ostrzegam dlatego o próbie wyłudzenia, które może mieć miejsce i dotyczyć osób prowadzących działalność gospodarczą i podlegają wspomnianej Ewidencji.

Do skrzynki pocztowej może być dostarczone pismo wysyłane w kopercie zwykłej niestemplowanej nadanej w PP Zabrze S101. Umowa z PP S.A. ID 342756/S. Korespondencja ma być zwracana pod adres: TIBESTI, ul. Miedziana 11/12, 00-835 Warszawa. Już zestawienie tych danych daje impuls do zastanowienia.

CEIDG – strona ewidencji

W piśmie znajduje się zwrot „wymaga uregulowania fakultatywnej opłaty rejestracyjnej w wysokości 295 zł”.  Dalej znajduje się właściwa data rejestracji działalności gospodarczej i podany jest prawidłowy adres interentowy CEIDGjeżeli wejdziemy na tą stronę, to tam na żółtym tle widoczny jest napis ostrzegawczy: „UWAGA ! Uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Rozwoju nie wysyła żadnych komunikatów dotyczących wezwania do zapłaty, na adresy korespondencyjne oraz e-mailowe przedsiębiorców. Wszelkie czynności wykonywane w CEIDG są BEZPŁATNE !”

Nie obawiaj się zatem, że nie wpłacisz pieniędzy, bo nikt tak naprawdę ich od ciebie nie wymaga, a jest to tylko apel kolejnego naciągacza.

Co zrobić z tym pismem dalej. Przede wszystkim NIE PŁACIĆ!!! Można i jest to wskazane przekazać pismo do Policji lub Prokuratury, ponieważ tego typu przestępstwa nie są ścigane z „Urzędu”, tylko z konkretnego powództwa.

Ktoś kto prowadzi działalność gospodarczą od lat jest doświadczony i raczej nie pędzi płacić wszystkich pism, które do niego docierają, ale czasem każdemu może się zdarzyć, że potraktuje to pismo z rozdzielnika i pozbędzie się kilkuset zł.

Warto więc pamiętać o tego typu przestępstwach i przekazć dalej, aby nie stać się ofiarą przestępcy.

Pomocny może okazać się link do portalu www.bezprawnik.pl

(MC)

Related posts