Magiczna wigilia u Jagódek

Wielopokoleniowy, blisko 100-osobowy Zespół Pieśni i Tańca Gminy Pruszcz Gdański „Jagódki” już po raz 18-ty zaprosił rodziny i przyjaciół do wspólnego kolędowania.

Jesteście dumą naszego województwa – mówił podczas oficjalnego powitania wicemarszałek Ryszard Świlski.
– Wasze dokonania, także na arenie międzynarodowej, są ogromne – przypomniał przewodniczący Rady Gminy Marek Kowalski.
– Życzę wszystkim cudownych, rodzinnych świąt. Aby wszystkie życzenia się spełniły – dodała wójt Magdalena Kołodziejczak.

Dyrektor Barbara Biedrzycka, zanim zaprosiła na tegoroczny koncert wigilijny, podziękowała wszystkim przyjaciołom zespołu, a także samym „Jagódkom” i swojej cudownej, jak podkreśliła, kadrze.

Przed gośćmi zaprezentowały się wszystkie grupy wiekowe. A na koniec artyści zaprosili do wspólnego kolędowania przy suto zastawionych stołach w Chacie Myśliwskiej „Pod Sokołem” w Straszynie. Poczęstunek, jak zawsze, przygotowały „Jagódkowe” rodziny.

Magdalena Bielicka