Kolejny wypadek na S6 – dwie osoby ranne

W środę (07 grudnia br.) o godz. 8.12 na drodze s6 w kierunku na Łódź wysokość miejscowości Straszyn doszło do kolizji drogowej. Kierowca volkswagena passata nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył alfy romeo. Kierujący byli trzeźwi. Sprawcę ukarano mandatem karnym w wysokości 220 złotych. Tego samego dnia o godz. 8.17 około 100 metrów od miejsca kolizji drogowej doszło do wypadku w którym zderzyły się 4 samochody, 2 osoby zostały ranne. 

Wypadek na S6

Ze wstępnych ustaleń wynikało, że kierowca volkswagena Passata jadąc drogą s6 w kierunku Łodzi widząc kolizję drogową zwolnił i w momencie gdy chciał ominąć uszkodzone samochody został uderzony w tył przez kierującego oplem insygnia. Opel został uderzony w tył przez Renaulta Trafic. W tył Renaulta uderzył volkswagen Passat. Do szpitala wojewódzkiego w Gdańsku trafił 33-letni kierowca Volkswagena oraz 28-letni kierowca Renaulta. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy Trafica i Passata. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Policjanci ustalają przyczyny wypadku oraz apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w związku ze zmieniającą się aurą pogodową. Oprócz zmiany opon i przygotowania samochodu do zimy należy również zmienić technikę i sposób jazdy.  Na drogach jest ślisko, wcześniej zapada zmrok, pada śnieg, poruszajmy się po drogach wolniej i zachowujmy bezpieczny odstęp od poprzedzających nas pojazdów.

 

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts