Lekcja bezpieczeństwa dla małych i dużych

Jak dbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych? – strażnicy gminni, strażacy i policjanci edukowali dzieci oraz dorosłych.

Przygotowaliśmy warsztaty dla dzieci i rodziców, zajęcia z ratownictwa, pokazy strażackie,  a także konkursy z nagrodami – mówił sołtys Radunicy Michał Nowak, inicjator Dnia Bezpieczeństwa, zorganizowanego w Rokitnicy we współpracy z Fundacją LOTOS, Strażą Gminą Gminy Pruszcz Gdański, strażakami z OSP Wiślina, policją z Pruszcz Gdańskiego i OKSiBP.

Wśród najmłodszych największe za interesowanie wzbudziły lekcje udzielania pierwszej pomocy, a wśród dorosłych test zderzeniowy na specjalnym symulatorze z użyciem autogogli, które zaburzają świadomość, tak jak w przypadku przebywania pod wpływem alkoholu.

Magdalena Bielicka