Ruszyła kampania „Twoje światła – twoje bezpieczeństwo”

Kampania realizowana jest przez Policję, Instytut Transportu Samochodowego oraz stacje kontroli zrzeszone w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów i ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez kontrole prawidłowości ustawienia świateł. W ramach kampanii policjanci będą sprawdzać poprawność ustawienia świateł w pojazdach i w razie konieczności, kierować pojazdy do stacji kontroli na ich dokładne sprawdzenie i regulację.

W dniach 10 i 17 grudnia br. Będzie można zrobić to bezpłatnie na około 200 stacjach kontroli pojazdów w całej Polsce.

Chcemy dotrzeć do jak największej grupy osób, by możliwie najwięcej samochodów zostało poddanych sprawdzeniu świateł, bowiem im więcej osób dowie się o tej akcji, tym więcej skorzysta z możliwości i wyreguluje światła, a tym samym bezpieczeństwo na drogach wzrośnie.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts