Pomóż najuboższym, zdobądź wyjątkowy album!

„Książka za paczkę” to akcja charytatywna Fundacji „Bursztynowym Szlakiem”, skierowana do rodzin z terenu powiatu gdańskiego w trudnej sytuacji materialnej.

Tym razem obdarowane zostaną nie tylko ubogie rodziny, ale również darczyńcy, którzy za miły gest otrzymają prezent. Pomysłodawcy akcji w zamian za torbę wypełnioną artykułami spożywczymi, produktami codziennego użytku czy zabawkami przeznaczonymi dla potrzebujących wręczą darczyńcom specjalnie przygotowaną książkę. Album pt. „Święta pachnące wspomnieniami” to zebrane wspomnienia o Świętach Bożego Narodzenia 58 osób związanych z pomorskim regionem. W gronie autorów wspomnień znalazły się osoby znane w lokalnym środowisku, które łączy praca na rzecz innych, uznany dorobek zawodowy i szacunek społeczny. Wszyscy podzielili się w niej swoim wspomnieniem dotyczącym świąt oraz przepisem na ulubioną potrawę.

W starostwie powiatowym odbyło się spotkanie organizatorów, patronów honorowych, sponsorów oraz zaproszonych na łamy publikacji gości
W starostwie powiatowym odbyło się spotkanie organizatorów, patronów honorowych, sponsorów oraz zaproszonych na łamy publikacji gości

Patronat honorowy nad akcją objęła m.in. wójt Magdalena Kołodziejczak, która również podzieliła się świątecznym wspomnieniem oraz przepisem. O swoich specjałach piszą również radna Magdalena Migowska oraz radna i sołtys Rokitnicy Danuta Czerwińska.

Żeby otrzymać książkę, należy pobrać przygotowaną przez organizatorów torbę  i wypełnić ją produktami z długim terminem przydatności, nadającymi się do przechowania  i  transportu. Zebrane dary będą segregowane, ewidencjonowane, a następnie trafią do paczek bożonarodzeniowych, którymi obdarowane zostaną  najbardziej potrzebujące rodziny.

Punkty poboru toreb:
– PARAFIE KOŚCIELNE w Łęgowie, Rotmance i Straszynie,
– SZKOŁY I PRZEDSZKOLA: Zespół Szkół w Rotmance, Katolickie Szkoły Niepubliczne  Pruszcz   Gdański, Zespół Szkół w Łęgowie, Niepubliczne Przedszkole Wesoła Nutka w Rotmance, Liceum Ogólnokształcące Mundurowe SPARTAKUS w Gdańsku, Szkoły Muzyczne Symfo-Smyki w Pruszczu Gdańskim i Pszczółkach
– INNE MIEJSCA: Uczniowski Klub Sportowy CONRAD w Gdańsku, Gabinet Rehabilitacji dr Hanny Tomczak w Rotmance.

Działaczki Fundacji "Bursztynowym szlakiem" postanowiły podziękować darczyńcom wyjątkową publikacją
Działaczki Fundacji „Bursztynowym szlakiem” postanowiły podziękować darczyńcom wyjątkową publikacją

Proponowane artykuły spożywcze np.: mąka, ryż, kasze, makarony, płatki kukurydziane i inne, cukier, konserwy mięsne i warzywne w puszkach, , dania gotowe, olej, herbata, kawa, dżemy, słodycze: batony, czekolady, herbatniki, i inne paczkowane słodycze, orzechy i bakalie;   środki czystości np.: proszki do prania, płyny do mycia naczyń i codziennego utrzymania czystości, szampony, mydło, pasta do zębów;  towary na prezenty np.: książki, wody toaletowe i perfumowane, kremy pielęgnacyjne, dezodoranty, gry planszowe, zabawki itp.

Wypełnione torby należy oddać w parafii w ŁĘGOWIE, ROTMANCE lub STRASZYNIE, gdzie jednocześnie za wypełnioną torbę darczyńca otrzyma książkę „Święta pachnące wspomnieniami”.  W oddalonych miejscach od ww. kościołów wypełnione torby będą przyjmowane w miejscach poboru pustych toreb, skąd będą systematycznie odwożone do tychże kościołów. Zasady zbiórki darów oraz otrzymywania książek zawarte są w Regulaminie Akcji „Książka za paczkę” wraz Kartami ewidencji darów i wydanych książek oraz protokołami przekazania.
Zbiórka „Paczka Świąteczna”, otrzymała numer „2016/2008/OR”. Dane zawarte w zgłoszeniu zostały zamieszczone na portalu zbiórek publicznych Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Link do zgłoszenia można znaleźć na stronie Fundacji: www.bursztynowym.pl

Magdalena Bielicka

Related posts