Działania kontrolno-prewencyjne „alkohol i narkotyki”

Policjanci z wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej w Pruszczu Gdańskim wspólnie z policjantami z oddziałów prewencji z Gdańska po raz kolejny przeprowadzili działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Funkcjonariusze podczas kontroli drogowych sprawdzili trzeźwość 513 kierowców. 3 z nich było nietrzeźwych w tym 1 rowerzysta. Ponadto sprawdzono 12 kierowców na ewentualną zawartość środków odurzających w organizmie. Nałożono łącznie 19 mandatów karnych.

W środę (30 listopada br.) o godz. 6.00 na drogach powiatu gdańskiego rozpoczęły się działania kontrolno- prewencyjne pod nazwą ” Alkohol i narkotyki”. Akcja trwała do godz. 6.00 dnia następnego. Działania miały na celu ograniczenie liczby kierujących pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Policjanci uświadamiali kierowców, że od ich zachowania na drodze zależy nie tylko ich życie i zdrowie, ale także życie oraz zdrowie innych uczestników ruchu drogowego.

Stróże prawa skontrolowali łącznie 513 kierowców. W trakcie kilkunastogodzinnych działań zatrzymali 3 nietrzeźwych kierujących. Nałożyli łącznie 19 mandatów karnych.

Jeśli podejrzewamy, że kierowca jest pijany lub widzimy, że pieszy zatacza się na jezdnię, poinformujmy o tym policję. Za kierowanie autem pod wpływem alkoholu lub narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Policjanci mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, takie działania będą przeprowadzać cyklicznie.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts