Rozbudowa węzła Kowale – jest list intencyjny

W Urzędzie Marszałkowskim marszałkowie oraz przedstawiciele trzech samorządów podpisali list intencyjny związany z przebudową węzła Kowale w ciągu Obwodnicy Trójmiasta pomiędzy węzłami Południowym i Szadółki.

Podpisano list intencyjny na rozbudowę węzła Kowale

Rozbudowanie układu drogowego węzła Kowale możliwe będzie wyłącznie przy zaangażowaniu i współpracy wszystkich interesariuszy, dlatego list intencyjny podpisali marszałkowie Mieczysław Struk i Ryszard Świlski, a także przedstawiciele samorządów: gminy Pruszcz Gdański, gminy Kolbudy oraz Miasta Gdańska.
Planowana inwestycja układu komunikacyjnego obejmuje m.in. rozbudowę węzłów Kowale i Szadółki, budowę dróg zbiorczo-rozprowadzających od Węzła Południe do Węzła Szadółki oraz rozbudowę odcinka drogi wojewódzkiej 221 od Nowej Karczmy, która docelowo ma łączyć się z ul. Nową Świętokrzyską.

Magdalena Bielicka