Cztery koszulki Karoliny

Bardzo skromna, a przy tym szalenie ambitna. Karolina Perekitko z Jagatowa czterokrotnie w tym sezonie kolarskim zdobyła mistrzostwo Polski i wystartowała w Mistrzostwach Świata w Katarze, gdzie zajęła IV miejsce.

Karolina otrzymała Nagrodę Wójta za wybitne osiągnięcia sportowe

– Czwórka Cię prześladuje…
– Tak, zdobyłam w tym sezonie cztery koszulki.
– Co to znaczy?
– Koszulka to Mistrzostwo Polski, ponieważ dostaje się koszulkę z orłem.
– Ale chyba coś więcej niż tylko koszulkę?
– I medal.
– To słabo.
– Trochę (śmiech). Satysfakcja jednak jest bezcenna.
– A jak było na Mistrzostwach Świata?
– To był mój debiut, więc czwarte miejsce jest ogromnym sukcesem. Trasę 75 kilometrów pokonałam w godzinę i 53 minuty. Jednak jest to najgorsze miejsce dla sportowca.
– Ile zabrakło do podium?
– Długość roweru.
– Za rok jedziesz na Mistrzostwa Świata?
– Wszystko zależy od tego jakie wyniki będę osiągać. Już nie będę startowała w juniorkach, tylko w elicie. Trenować będę jeszcze ciężej niż w tym roku.
– Trenujesz przez cały rok, czy tylko w sezonie od marca do października?
– Jeżdżę codziennie, przez cały rok. Można mnie spotkać na trasie Jagatowo – Przejazdowo lub Jagatowo – Przywidz. W zimę do tego dochodzi siłownia, basen i rower stacjonarny. Również biegam.
– Nie przetrenowujesz się?
–  W tamtym roku trenowałam zbyt dużo i doznałam kontuzji kolana, a w tym wszystko było w porządku.
– W jakim klubie jeździsz?
– W Toruńskim Klubie Kolarskim Pacific. Wcześniej trenowałam w Kartuzach. W sumie trenuję kolarstwo od 7 lat.
– Miałaś już propozycję transferu do innego klubu?
– Miałam, ale nie skorzystam.
– Ile kosztuje Twój rower?
– Około 20 tysięcy. Wszystko zapewnia mi klub. Korzystając z okazji chciałabym podziękować władzom klubu TKK Pacific i sponsorowi firmie CPP Toruń Pacific. Dzięki nim mogę się rozwijać i osiągać sukcesy.
Czym się interesujesz poza kolarstwem?
– Interesuję się zdrowym odżywianiem, kosmetologią i astronomią.
– Jesteś uczennicą trzeciej klasy Technikum Ekonomicznego. Masz jeszcze trochę czasu, by myśleć o studiach i pracy zawodowej. A może już wiesz, co chciałabyś w życiu robić?
– Marzę, aby wyjechać do Włoch i uprawiać kolarstwo zawodowo.
– Tego Ci życzę i dziękuję za rozmowę.

Magdalena Bielicka