Ewakuacja przedszkola – ćwiczenia

Gminne Przedszkole w Straszynie przećwiczyło procedury na wypadek pożaru. Bo wezwanie straży pożarnej to nie wszystko!

Zamknięcie okien i drzwi w salach (pozostawienie kluczy w drzwiach), ewakuacja dzieci, zabranie ze sobą dziennika i sprawdzenie obecności na zewnątrz, wskazanie osoby, która po ewakuacji sprawdzi jeszcze raz wszystkie pomieszczenia pod kątem obecności dzieci, zdanie relacji kierującemu akcją gaśniczą – nauczyciele poznali te zasady podczas szkolenia, a teraz mieli okazję sprawdzić wiedzę w praktyce. Akcja przy udziale Państwowej Straży Pożarnej, Komendanta Gminnego OSP oraz strażaków z Jagatowa przebiegła prawidłowo. Dzieci sprawnie wyszły z przedszkola, a w nagrodę strażacy pokazali im wóz gaśniczy i cały sprzęt.

M. Bielicka