Policjanci o bezpieczeństwie na drodze

Policjanci z zespołu ds prewencji kryminalnej nieletnich i patologii spotkali się z uczniami klas III szkoły podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim. Podczas spotkania przypomniano dzieciom jak bezpiecznie poruszać się po drodze zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Ważnym punktem spotkania było uczulenie najmłodszych, aby przypominały rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, przewożeniu dzieci w fotelikach oraz noszeniu elementów odblaskowych. 

W czwartek (20 października br.) o godz. 10.00 policjanci zajmujący się profilaktyką nieletnich zawitali w gościnne progi szkoły podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim, mieszczącej się przy ulicy Kasprowicza 16. Na spotkaniu omówiono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przekazano uczniom, aby przypominały rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, przewożeniu dzieci w fotelikach oraz noszeniu elementów odblaskowych zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Ponadto omówiono zasady bezpiecznego zachowania zarówno w szkole jak i poza nią.

Na zakończenie posumowano zdobyte wiadomości i rozdano trzecioklasistom opaski odblaskowe. Dzieci podziękowały policjantkom za wizytę pięknym uśmiechem.

Marzena Szwed-Sobańska

Related posts