Mistrzowie w swoich dziedzinach

Kolarka Karolina Perekitko z Jagatowa oraz żużlowiec Karol Żupiński z Łęgowa odebrali podczas obrad sesji nagrody za wybitne osiągnięcia sportowe.

Karolina jest bardzo skromna, ale dała się namówić na kilka zdań o swoich sukcesach
Karolina jest bardzo skromna, ale dała się namówić na kilka zdań o swoich sukcesach

Karolina posiada licencję Polskiego Związku Kolarskiego. Jest członkinią Polskiej Kadry Narodowej Juniorek i w tym roku będzie reprezentowała nasz kraj na Mistrzostwach Europy w Nicei. Trenuje kolarstwo od 5 lat i jest zawodniczką Toruńskiego Klubu Kolarskiego „Pacific”. W 2016 roku została Mistrzynią Polski wyścigu ze startu wspólnego w kat. juniorek (17-18 lat) oraz zajęła I miejsce w VII Międzynarodowym Kryterium Ulicznym „Nagroda Gruczna”. Na ogólnopolskich zawodach plasuje się w ścisłej czołówce kraju. W tym roku uczestniczyła w historycznym „Tour de Pologne Kobiet”.

O sukcesach Karola opowiada jego trener
O sukcesach Karola opowiada jego trener

Karol posiada licencję sportową klubu GKŻ Wybrzeże. Żużel trenuje od 5 lat. W ubiegłym roku zdobył tytuł Wicemistrza Polski (indywidualnie) w klasie 85-125 ccm, a także Drużynowego Mistrza Polski oraz puchar Par Klubowych w klasie 85-125 ccm. W 2016 r. zdobył tytuł Wicemistrza Świata w klasie 125 ccm oraz wielokrotnie zajmował pierwsze miejsca w turniejach niższej rangi.

M. bielicka

Related posts