Straszyn świętował 70-lecie szkoły

Dyrektor Zespołu Szkół w Straszynie Lubica Ząbkiewicz powitała uczniów, nauczycieli, rodziców, byłych dyrektorów, emerytowanych nauczycieli i wszystkich przyjaciół szkoły

Okrągły jubileusz placówki to święto niemal całej lokalnej społeczności: uczniów oraz byłych absolwentów, ich rodziców, obecnej i emerytowanej kadry pedagogicznej.

Podczas uroczystości telegraficznie i obrazowo przypomniano 70-letnią historię szkoły, którą w 1946 r. otworzyło młode małżeństwo – Maria i Stanisław Cabajowie.
Pierwszą rozbudowę szkoła przeszłą w 1963 r., a wiele prac wykonali sami mieszkańcy. Uczniów przybywało i w 1991 powstał pawilon, który funkcjonował do 2007 r., kiedy to otwarto nowo wybudowany budynek.  Pierwszy dzwonek rozbrzmiał w obecności m.in. arcybiskupa Tadeusza Gocłowskiego, wójt Magdaleny Kołodziejczak, dyrektor szkoły Lubicy Ząbkiewicz i wicedyrektor Beaty Jakusz. W 2009 r. szkoła otrzymała halę sportową.

Po części oficjalnej uczniowie zaprosili na spektakl pt. „Obiady czwartkowe”, nawiązujący do życia i twórczości patrona szkoły Ignacego Krasickiego.