Wielka opera w małym Mokrym Dworze

Uznany reżyser oraz soliści z największych polskich teatrów i oper, specjalna interpretacja „Strasznego Dworu” Stanisława Moniuszki, 600 widzów na trybunach ze słomy podczas dwóch spektakli – tak otwierano sezon teatralny w gminie Pruszcz Gdański.

Opera w Mokrym Dworze
Opera w Mokrym Dworze

Już po raz trzeci sztuką w Skansenie Maszyn Żuławskich w Mokrym Dworze zainaugurowano sezon teatralny. Tym razem publiczność miała okazję zobaczyć i wysłuchać opery – „Opowieści Strasznego Dworu w Mokrym Dworze”. Nie zabrakło również humorystycznych akcentów. W związku z ograniczeniami, jakie w przeciwieństwie do sceny w operze ma skansen, zamiast mazura był… smaczny częstowały gości. Ci, którzy kupili bilet na spektakl na pewno nie byli zawiedzeni, o czym świadczą gromkie brawa i owacje na stojąco.
Na sztukę zaprosili: OKSiBP, Sołectwo Mokry Dwór i Stowarzyszenie Sołtysów Gminy Pruszcz Gdański.

M. Bielicka

Related posts